Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Keresés


Ezt kifőztük...

mahe.jpg

Kellemes ünnepeket kívánunk!

Hédi és Éva, a Világrecept szerkesztői

Megosztás

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz Add a Startlaphoz Oszd meg a Citromail-lel! Add az iWiW-hez Add a Google Reader-hez

Szívesen ajánljuk

nadine2.jpg

Egyedi teásdobozok, tálcák, konyhai eszközök - Nadine világából

 

Elérhetőség

Levelezőlista



Borscs, Maritól
2016.03.11

borscs--maritol.jpg

Hozzávalók

50 dkg sertésdagadó vagy oldalas

50 dkg marha leveshús

1 fej vöröshagyma

2-3 gerezd fokhagyma

1 zöldpaprika

2 sárgarépa

1 db cékla

1 fejeskáposzta fele

3 db krumpli

só, bors

3 db babérlevél

olaj

1 csokor petrezselyem

1 csokor kapor

3 újhagyma zöldjével együtt

Elkészítés

A kockára vágott húsokat egy nagy fazékban főni tesszük, sóval, borssal és babérlevéllel fűszerezve. Ha felforrt a víz, az egészet nagyon lassú tűzön főzzük tovább. Amikor szükséges, a keletkező habot leszedjük róla.

Egy serpenyőben olajon, kevergetve együtt megdinszteljük a kockára vágott hagymát és zöldpaprikát, a zúzott fokhagymát, a kockára vágott sárgarépát és a felcsíkozott céklát.

Ha a hús már csaknem teljesen kész, hozzáadjuk az előbbi párolt zöldségeket, valamint a vékony csíkokra vágott káposztát, és a levest szépen lassan tovább főzzük.

Ha már a káposzta is csaknem teljesen puha, belekerülhet a levesbe a kockára vágott krumpli. 

Végül a levest szükség szerint utánasózzuk, -borsozzuk, és miután levettük a főzőlapról, még belekeverjük az apróra vágott petrezselymet, kaprot és újhagymát.

Tipp Tálaláskor kínálhatunk hozzá tejfölt is.

Ha azt szeretnénk, hogy a cékla megőrizze a színét és szép piros színt adjon a levesnek is, pároljuk külön, mielőtt az ételhez adnánk, pár cseppnyi citromlé vagy ecet hozzáadásával. De enélkül is nagyon jó - ha színesíteni szeretnénk, egy kevés paradicsompürét tehetünk hozzá.

Kisokos A borscs az orosz konyha legősibb ételeinek egyike, rendkívül sok változatban készítik és mind a mai napig egyike a legkedveltebb ételeknek Oroszországban. Más szláv országokban és Közép-Európában is kedvelt fogás.

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.